top of page

Beslenme Koçluğu

Beslenme Koçluğu & Danışmanlık

Yeme zorluklarınız sadece “bir şeylerin sizin için yanlış olduğunu” gösteren bir işaret olarak değil, aynı zamanda yaşamınızdaki yiyecek, kilo ve sağlığı etkileyen bazı kişisel boyutları daha iyi keşfedebileceğimiz bir yer olarak görüyoruz.

Yıllar önce belki kendinizi harika hissediyorsunuz, ama geldiğimiz bugünde artık öyle değil, belki yıllarca süregelen kendinizi beğenmeme ve dolayısıyla mutsuz bir durum ile mücadele edebiliyor olabilirsiniz.

Her gün bununla karşılaşıyorum! İnsanlar hasta ve yorgun hissetmekten bıkmışlar ve hayatın tadını sonuna kadar çıkarmaya, yiyecek, sağlık ve bedenle mücadelelerinin üstesinden gelmeye hazırlar. Her şeyi denediler- önemli sonuçları ve umut vaat eden diyetler, beslenme challengelar, detokslar, takviyeler, çaylar ve egzersiz programları.

Belki de yeni ve farklı bir yaklaşıma bakmanız gerekebilir?

Sağlığa ve sağlıklılığa bütünsel bir yaklaşım benimseyerek hayatımın tüm alanlarının nasıl bağlandığını görüyorum. Stresiniz işinizde veya ilişkinizde aşırı yeme nedeniniz var mı? Uyku eksikliği veya düşük enerji egzersizi engelliyor mu? Birlikte çalışırken hayatınızın tüm bölümlerinin sağlığınızı nasıl bir bütün olarak etkilediğine bakacağız.

Optimum ağırlık elde etmek, besin isteklerini azaltmak, uykuyu arttırmak ve enerjiyi en üst düzeye çıkarmak gibi alanlarda sağlık hedeflerinize ulaşmak için birlikte çalışacağız. Birlikte çalıştıkça, sizin için en iyi sonuç veren yiyecek ve yaşam tarzı seçimleriyle ilgili daha derin bir anlayış geliştirecek ve enerjinizi, denge ve sağlığınızı iyileştirecek kalıcı değişiklikleri uygulayacaksınız.

Siz neden bir Beslenme Koçu ile çalışmak istersiniz?

 

İçinizden bir ses fazla beslenmediğinizi ve kendinizi iştahınıza kaptırıp aşerdiğiniz yemeklere saldırmanızın başka sebepleri olduğunu söylüyor mu?

Enterik Sinir Sistemi, sezginizi doğuran içsel sestir. Bu yüzden ikinci beyinden bahsedilir. Doğru ya da yanlış olan konularda bu ses sizi yönlendirebilir, eğer dinlemeyi seçerseniz. Bir beslenme koçu sizin bu hissettiklerinizi, dürtülerinizi ve aşırı iştah oluşturduğunuz durumları anlamanıza yardımcı olur ve duruma göre beslenmenizi değiştirme önerilerde bulunur. Bazen de bu beslenmenin daha iyi yemek yemekle veya daha fazla egzersiz yapmakla hiçbir ilgisi olmayabilir. 

Yemek, beden koçu, kendinize koşulsuz sevgi ve saygı ile davranarak, yemek, beden ve kendinizle ilişkinizi daha uyumlu olmasında kolaylaştırıcı olarak yardımcı olur. On yıllarca süren zararlı düşünce kalıplarını bir uzman yardımıyla kökünden çözmeniz mümkün olacaktır. Bedenleri ile mutsuz sayısız kadın ve erkek vardır. Kültür ve medya bize belli bir boyut, şekil ve kiloda olmadığımız sürece yeterli olmadığımızı söyler. Sorun beden de değil, ama bu inanç kalıplarını yaratan mesajlarda. Beyninizi yeniden eğitmenin zamanı geldi.

bottom of page