top of page

Hakkımda

Duygu Demet Demir Kimdir?

Antalya psikolojik danışmanlık hakkımda duygu demet demir kimdir

Aslında hepimizin hayatı birbirine çok benziyor; hepimiz seviyoruz, seviliyoruz, üzülüyoruz, kırılıyoruz, korkuyoruz, büyüyoruz, umut ediyoruz, hayal kuruyoruz… Bu duyguları farklı zamanlarda, farklı kişilerle, farklı yerlerde yaşıyoruz ve tecrübe ettiğimiz olayların bizdeki etkileri oldukça değişik olabiliyor. Bazıları bizde derin izler bırakıyor. Bu konuların samimi ve bağ kurularak dinlenilmesi, üzerinde düşünülmesi, harekete geçilmesi, düğümleri açmada katkı sağlıyor, düğümler açıldıkça hayata daha objektif, sevgi dolu ve anlayışlı bakabiliyoruz.

Ben de yaşadığım olayların izleri üzerinde çalışarak yıllar önce kendimi tanıma ve anlama sürecimi başlatmış oldum. Bende kalan her izin aslında bir karşılığı, bir sebebi olduğunu öğrendim, okudum, düşündüm, eğitimlere ve kurslara katıldım, yine düşündüm ve biriktirdiklerimi çevremle paylaşmaya başladım ve gördüm ki hepimizin bu yolculukta birbirimize ihtiyacı var, birbirimize destek olmaya, yoldaşlık yapmaya derin bir isteğimiz ve bağımız var, kişisel gelişim yolculuğum bu şekilde başlamış oldu.

Bu yolculukta en değer verdiğim şey kendinle olan sohbetlerim oldu. Kendimle oturup kahve içmek, derin derin sohbet etmek… Bu sohbetler bazen beni buhranlı duygulara sürükledi bazen ise hayal bile edemeyeceğim aydınlıklara. Her zaman arayış içinde oldum. Bazen kaybolmuş hissettim. Beni bulmamı sağlayan şey kendimle olan sohbetlerim oldu.

Sonra fark ettim ki yumurta dış kuvvetle kırılırsa hayat biter, iç kuvvetle kırılırsa hayat başlar. Bu öğretiyi benim hayatta zorlandığım her an aklıma getiririm.  Çünkü harika şeyler daima içte, kuvvetle başlar. İşte bende bu inançla çıktım yola… Öğrenci hazır olduğunda öğretmen hazırdır. Karanlığa sövmek yerine güneşle dans etmek gerek. 

Benim dünyasal kimliğim Duygu Demet Demir...

Akdeniz Üniversitesi Felsefe bölümü ve Sosyal Hizmet bölümünden mezun oldum. Akabinde Akdeniz Üniversitesi Pedagojik Formasyon eğitimimi tamamladım.
Mezuniyet sonrası eğitimci olarak hayatıma devam ettim. Bu deneyim hayatımda yeni kapılar açmasını sağladı.

Bu yolculukta Yaşam Koçluğu, Öğrenci koçluğu, Oyun terapisi, NLP, Konuşma terapisi, Kariyer koçluğu gibi pek çok eğitimin ardından Koçluk hizmetleri vermeye başladım. Hala eğitimlerime devam etmekteyim.

 

Edindiğim deneyimlerle birlikte sizlerin de yaşamına dokunabilmeyi umut ediyorum. Sizde güneşle dans edebilirsiniz. Tüm güç sizin içinizde..

Antalya psikolojik danışmanlık hakkımda duygu demet demir kimdir
bottom of page